SYSTEM PV WSPOMAGAJĄCY OGRZEWANIE

Wytwarzanie ciepła z energii elektrycznej wyprodukowanej z paneli fotowoltaicznych to proste i mądre rozwiązanie, które zmniejszy koszty ogrzewania wody w domu lub firmie. Inteligentny sterownik grzałek wykorzystuje moc bezpośrednio z układu fotowoltaicznego w celu podgrzania elementu grzejnego zamontowanego w zbiorniku wody.

Wydajność tego układu to aż 99%, ponieważ praktycznie cała energia produkowana z paneli słonecznych zostaje przemieniona w ciepło.System PV do ogrzewania wody znacznie zmniejszy udział paliw kopalnych (np. oleju, gazu), które są używane w procesie ogrzewania wody w ciągu całego roku. System PV do ogrzewania wody jest całkowicie bezobsługowy i nie wymaga przeglądów lub wymiany materiałów eksploatacyjnych.

System PV do ogrzewania wody składa się z 8 paneli fotowoltaicznych o mocy 250Wp każdy i może wygenerować ok. 2000kWh/rok. Przeciętna rodzina wobec tego jest w stanie zaoszczędzić do 75% na kosztach ogrzewania.

SYSTEM ON-GRID + POMPA CIEPŁA

Jedno z najlepszych obecnie rozwiązań dostępnych na rynku kompleksowo ograniczających koszty mediów w obiektach mieszkalnych. Połączenie systemu fotowoltaicznego typu On-grid z pompą ciepła przy obecnie wprowadzonych zasadach rozliczeń Prosumentów z Zakładem Energetycznym daje maksymalną oszczędność przy ogrzewaniu wody użytkowej jak i całego domu. Opcjonalnie system może być również wyposażony w turbinę wiatrową.

Aby zrozumieć zasadę działania tego rozwiązania należy najpierw poznać w jaki sposób działają pompy ciepła. Obecnie na rynku występują różne pompy ciepła (np. gruntowe, powietrzne). Każda z pomp ciepła ma tak zwany współczynnik COP, który określa jej efektywność pracy. Dla przykładu COP na poziomie 3,0 oznacza, że z 1,0 kW energii elektrycznej pompa ciepła wyprodukuje 3,0 kW energii cieplnej. Oczywiście realne osiągi pomp ciepła zależą także od innych czynników jak chociażby temperatura na zewnątrz budynku. Projektując powyższe rozwiązanie możemy określić jaki poziom energii elektrycznej w skali roku skonsumuje pompa ciepła oraz pozostałe odbiorniki domowe i do tej wartości dobrać odpowiednią moc systemu PV. W takim układzie Klient uzyska praktycznie darmowe ogrzewanie c.o i c.w.u, a także zasilanie pozostałych sprzętów AGD i RTV.

Zapraszam do kontaktu w celu oszacowania Państwa potrzeb i przedstawienia oferty